PROGRAMUL 4
“Parteneriate in domeniile prioritare”

ANUNTURI

Cautare 2009-11

2009-11-10:
In atentia contractorilor din cadrul Programului 4 - "Parteneriate in domeniile prioritare", Planul National de Cercetare-Dezvoltare si Inovare 2007-2013 - Competitia 1 - 2007

Urmare a anuntului initial transmis prin e-mail directorilor de proiecte, CNMP organizeaza sesiuni de diseminare a rezultatelor din Competitia 1 – 2007, conform cerintelor HG 475/2007 si a contractului de finantare. Diseminarile vor avea loc la Iasi, Cluj, Timisioara si Bucuresti in perioada 16 noiembrie – 4 decembrie 2009.
Agendele manifestarilor impreuna cu programarea proiectelor pe sesiuni si structura cadru de prezentare se pot descarca de la urmatoarele link-uri:
- Bucuresti: agenda, programare;
- Iasi: agenda, programare;
- Timisoara: agenda, programare;
- Cluj: agenda, programare;
- structura prezentare.



2009-11-13:
In atentia contractorilor din cadrul Programului 4 - "Parteneriate in domeniile prioritare", Planul National de Cercetare-Dezvoltare si Inovare 2007-2013 - Competitia 1 - 2007
Pentru a veni in ajutorul contractorilor, va precizam informatii privind locatiile in care se vor desfasura sesiunile de diseminare, precum si responsabilii de actiune din partea CNMP.

Iasi
Detalii despre locatie sunt disponibile aici.
Responsabili manifestare:
- Florea Cristina: mail: cristina_florea@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.75
- Dimitriu Andreea: mail: andreea_dimitriu@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.52
- Andreea Deutschlander: mail: andreea@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.69
- Dumitru Marilena: mail: marilena_dumitru@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.71

Bucuresti
Detalii despre locatie sunt disponibile aici.
Responsabili manifestare:
- Ivan Emilia: mail: emilia_ivan@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.66
- Arsene Melania: mail: melania_arsene@cnmp.ro, tel. 021.302.38.62
- Mihaela Manole: mail: mihaela_manole@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.68
- Nitu Adriana: mail: adriana_nitu@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.67

Timisoara
Detalii despre locatie sunt disponibile aici.
Responsabili manifestare:
- Stoian Simona: mail: simona_stoian@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.76
- Mihaela Calin: mail: mihaela_calin@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.74
- Dumitru Marilena: mail: marilena_dumitru@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.71
- Mocenco Daniela: mail: daniela_mocenco@cnmp.ro , tel.: 021.302.38.84

Cluj
Detalii despre locatie sunt disponibile aici.
Responsabili manifestare:
- Dumitrache Nicoleta: mail: nicoleta_dumitrache@cnmp.ro, tel.: 021.302.38.87
- Segarceanu Mircea: mail: mircea_segarceanu@cnmp.ro, tel.: 021.302.88.88
- Slafciu Mihaela: mail: mihaela_slafciu@cnmp.ro , tel.: 021.302.38.70
- Murea Claudia : mail : claudia_popescu@cnmp.ro , tel. :021.302.38.72



2009-11-17:
In atentia contractorilor din cadrul Programului 4 - "Parteneriate in domeniile prioritare", Planul National de Cercetare-Dezvoltare si Inovare 2007-2013 - Competitia 1 - 2007
Agenda manifestarii ce va avea loc la Bucuresti, impreuna cu programarea proiectelor pe sesiuni si structura cadru de prezentare se pot descarca de la urmatoarele link-uri:
- Bucuresti: agenda, programare;
- structura prezentare;
- Detalii despre locatie sunt disponibile aici.



2009-11-24:
In atentia contractorilor din cadrul Programului 4 - "Parteneriate in domeniile prioritare", Planul National de Cercetare-Dezvoltare si Inovare 2007-2013 - Competitia 1 - 2007
Stimati contractori,
va rugam ca pana in data de 15.12.2009 sa transmiteti monitorilor tehnico-stiintifici ai CNMP, cu care colaborati, in format electronic, urmatoarele doua documente:
- Machetele cu indicatorii de rezultat, aferente etapelor predate pentru anii bugetari: 2007, 2008, 2009, disponibile aici;
- Versiunea finala a prezentarii efectuate, rafinata in conformitate cu eventualele observatii primite in cadrul actiunilor de diseminare organizate de CNMP in lunile Noiembrie si Decembrie 2009. Structura de prezentare este disponibila aici;

Solicitam transmiterea materialelor mentionate mai sus si de catre directorii de proiecte care nu au avut prezentari in cadrul actiunilor de diseminare organizate de CNMP.

Cu sincere multumiri,
Conducerea CNMP